Kinek elég napi négy óra alvás?
A Kaliforniai Egyetem tudósai szerint van magyarázat arra, miért nem kell mindenkinek feltétlenül napi 8 órát aludnia.
A Kaliforniai Egyetem tudósai szerint van magyarázat arra, miért nem kell mindenkinek feltétlenül napi 8 órát aludnia.
Óriási változást jelenthet az autizmus egészen korai felismerésében ausztrál kutatók több mint egy évtizedig fejlesztett módszere.
A nyugati, iparosodott társadalmak életmódja lehet az egyik oka a demencia kialakulásának – állítják amerikai kutatók.
A természet és az innovatív technológia nászából fog megszületni az a síterep, amely hamarosan egész évben várja majd a környezettudatos (és anyagilag is jól eleresztett) ökoturistákat – a sivatagi Szaúd-Arábiában.
Genetikai alapon fogtak hozzá a burgonyanemesítéshez német kutatók, hogy gyorsabban és hatékonyabban lehessen létrehozni jobb fajtákat, mint a hagyományos módszerekkel.
Mikor állítsák helyre a bizonytalan nemi identitással születettek „valódi nemét”, és lehet-e ebbe beleszólása a szakembereken kívül az érintettnek is? Efféle kérdések kerültek terítékre az interszex személyek jogairól zajló franciaországi vitában.
Bár sokan elsősorban a fogyás miatt próbálják ki a skandináv diétát, egy kutatócsoport azt bizonyította, hogy komoly egészségügyi előnyökkel járhat ennek az étrendnek a követése még akkor is, ha egyetlen dekától sem szabadul meg valaki.
Vírusok nem csak kívülről támadva okozhatnak betegségeket: az emberi DNS 8 százaléka ősi vírusokból áll, további 40 százaléka pedig vírusos eredetűnek tartott genetikai kódot tartalmaz. Bár a belekben tenyésző vírusok a bélmikrobióta kulcsfontosságú részei, ezeket gyakran figyelmen kívül hagyják.
Évszázadok helyett akár két évtized is elegendő, hogy egy kipusztított őserdő magától helyreálljon. Erre a meglepő felfedezésre jutottak francia és elefántcsontparti kutatók, amikor az afrikai ország középső részén egy kisebb, ma már védett területet vizsgáltak.
Az egészségre és a környezetre egyaránt káros, az Európai Unióban már fél éve betiltott műanyag szívószálak helyett kínai kutatók most megtalálták a bakteriális cellulózból készülő, ráadásul ehető alternatívát, a környezetbarát hosszú szívószálat, amellyel állításuk szerint különösen kellemes szürcsölni a különféle koktélokat, italokat.
Miközben a rotorlapátok dizájnja már úgyszólván tökéletes, a szélkerekek működése közben fellépő zajok még mindig sok helyen problémát jelentenek.
Bár több kutatás is alátámasztotta, hogy a világjárvány miatti kényszerű bezárkózás rossz hatással van a fiatalok mentális egészségére, a Cambridge-i és az Oxfordi Egyetem kutatói árnyalták a képet.
Az erős vágyakozás a múlt, a múltban átélt szép pillanatok, a múltbéli értékek után, azaz a nosztalgia sokféle érzést kelthet az emberben, boldogságot, szomorúságot, emellett akár fájdalomcsillapító hatása is lehet.
Gyengülő széltevékenység, de – mint az utóbbi két hónapban – erősebb viharok várnak Magyarországra (is) a globális felmelegedés következtében. Az új ENSZ-jelentés minden korábbinál sötétebben látja az éghajlatváltozást. A magunk mögött hagyott tél hazai adatai sem túl biztatók.
Búcsút inthetünk a fogszuvasodásnak, ha elterjed amerikai kutatók újdonsága, a mesterséges fogzománc.
Még az agresszív lódarázs hím egyedeinek is van gyenge pontjuk, és úgy tűnik, pont ott, ahol a férfiembereknek. Erre jutott egy francia–kínai kutatócsapat, amelynek a szexuális csalogatóanyag molekulái, a feromonok bevetésével sikerült csőbe húznia a veszélyes rovarokat.
Továbbra is sok a bizonytalanság a helyes megszólítás körül, és az sem biztos, hogy iskolában megtanítják arra a gyerekeket.
A szájnyálkahártya gyors regenerálódási képességéből merítenének ötleteket – vagy akár konkrét sejteket is – a kutatók, azt remélve: ilyen úton gyorsítható a krónikus sebek és a műtéti hegek gyógyulása.
Járványügyi szempontból is rámutatott a társadalmi és gazdasági egyenlőtlenségek fontosságára a Michigani Egyetem és a Coloradói Egyetem tudósainak kutatása.
Még nincs baj a reaktorokkal, és remélhetjük, hogy nem is lesz.